10 грудня у Лисичанському багатопрофільному ліцеї відбулась прем’єра вистави-діалогу «МОЖЕШ ДЗВОНИТИ МЕНІ НА 102» .

Светлана Новини Переглядiв 284

Вистава створена і виконується в рамках проекту «Співпраця для безпеки Лисичанська», який реалізується громадською організацією «Міст 3.10» за кошти гранту в рамках програмної ініціативи «Розбудова та посилення взаємодії громади й поліції», який фінансується Королівством Нідерландів через «Програму відновлення та розбудови миру» ПРООН в Україні.
Театральний майданчик документального театру «Новий Ліссабон», створений у вересні 2017р. членами громадської організації #ГО_Міст3_10 у партнерстві з «ПФ Суспільної служби України (драматургиня Ірина Гарець) . Робота театрального майданчику почалася зі створення вистави «Подвійні стандарти», якої відбулася на при кінці жовтня 2017 року.

Театральний майданчик «Новий Ліссабон» – це сучасний театр ,який
піклується соціальними питаннями. За допомогою художніх засобів виконавці намагаються звернути увагу громадськості на болючі питання нашого суспільства. Соціальний театр говорить про життя і проблеми громади Лисичанська та завдяки діяльності театрального майданчика в громаді Лисичанська будується діалог, який безперечно спонукає до пошуку
рішень болючих питань для городян, налагоджуються партнерські зв’язки між представниками влади, громади та бізнесу

П’єса: «Можеш подзвонити мені на 102»
драматургиня Ольга Мацюпа

СИНОПСИС
Було собі велике королівство. Одного разу злий чарівник його прокляв, бо королева не хотіла виконати одну з його підступних забаганок і між людьми не стало комунікації, і вони ніяк не могли домовитись між собою. Почалися чвари і байдужість. Чарівник незабаром помер. Отож королева вислала одного героя в саме пекло, аби він знайшов душу чарівника і повернув назад злагоду в місті. Однак, важливою була умова, що під час подорожі герой не має права ні з ким говорити, лише з чарівником.
По дорозі в пекло, він бачить усі ці речі, які розповідав пан на відео: зґвалтованих дівчат військовими, наркоманів, людей, які кличуть на допомогу і байдужих, які вдають, що їх не чують… Він в кінцевому результаті порушує заборону королеви і починає їм допомогати. Це щораз більше заплутує ситуацію і кожна допомога стає перешкодою. Герой потрапляє в замкнене коло, але в кінцевому результаті, йому вдається з нього вийти і він розуміє, що не потрібно опускатися в пекло для еліксиру. Люди повинні чути один одного. Герой стає тим, до кого всі звертаються по допомогу – алюзія на чесну поліцію.

Оля Мацюпа – драматургиня, перекладачка, докторка філософії в галузі гуманітарних дисциплін і театрознавства. У 2011 році закінчила сербістику у Львівському національному університеті ім.. Івана Франка. У цьому ж році вступила на докторські студії в університет ім.. Марії Кюрі-Склодовської в Любліні. У 2017 році в цьому університеті захистила дисертацію, присвячену темі іншості у сучасній польській драматургії.
З 2009 по 2011 рік була організаторкою Міжнародного театрального фестивалю «Драбина» у Львові. З 2016 є ініціаторкою створення незалежної мистецької платформи «TransDramaticum» в Любліні, в рамках якої відбувають читання і переклади сучасної драматургії, а також театральні тренінги і майстер-класи для мігрантів.
Авторка п’єс: Море там, де я («Ностальгія за мрією») (2011), Микола купує дім (2013), Двійники (2014), Екологічна балада (2015), Соловейки, Соловки (2016), Час пілатесу (2017), які входили до лонг- та шорт-листів драматургічних конкурсів «Тиждень актуальної п’єси» в Києві та «Драма.UA» у Львові, «Любімовка» в Москві. У 2017 році п’єса «Екологічна балада» перемогла в номінації «іноземної драми» німецького драматургічного конкурсу «Heidelberger Stückemarkt» у Німеччині.
Вистава змусила замислитися як дітей так і дорослих над сенсом життя, його цінностями і своєї ролі у Всесвіті.


Залишити коментар

© Лисичанський багатопрофільний ліцей, 2011-2019
 by tux