Архів 17.05.2019

День вишиванки в ліцеї

Щороку в третій четвер травня Україна відзначає унікальне національне свято – День вишиванки. Це свято самобутнє і не прив’язане до жодного державного чи релігійного. Втім, мільйони українців саме цього дня дістають із шафи національне вбрання – вишиванку, і йдуть у ній на роботу, в університет чи до школи. У цей день влаштовують марші вишиванок по всій Україні.
16 травня 2019 року ліцеїсти долучилися до традиційного параду Вишиванок, який пройшов вулицями рідного міста, а на площі Перемоги відбувся святковий флеш-моб, присвячений Дню вишиванки. Дрес-кодом дня була вишиванка, і ліцей замайорів різнобарвними візерунками української вишивки.

«Євроквіз – 2019»

15 травня 2019 року учні Лисичанського багатопрофільного ліцею Лисичанської міської ради Луганської області взяли участь у 5-ій інтелектуальній грі «Євроквіз – 2019», яка відбулася в Сєвєродонецькому колегіумі. В грі брали участь 7 команд з різних міст області. Цікаві різноманітні питання, доброзичлива атмосфера, святковий настрій, патріотична обізнана молодь з керівниками-професіоналами – саме так можна охарактеризувати «Євроквіз – 2019»!
Ліцейська команда «Non-stop», що складалася з членів євроклубу «Європейський вибір», отримала диплом учасника Євроквізу.

16 травня – День вишиванки.

День вишиванки в Україні у 2019 році припадає на 16 травня. У це свято українці одягаються у вишиванки та прогулюються своїми містами.
Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. День вишиванки не має ніякого політичного підґрунтя, свято покликане популяризувати українську культуру і традиції.

День вишиванки: історія свята

Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів.
Сьогодні масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як у третій четвер травня, ви не побачите ніде.