Бесіда для учнів на тему «Стоп булінг!»

Светлана Новини, Протидія буллінгу Переглядiв 226

25-го листопада у Лисичанському багатопрофільному ліцеї представники Національної поліції провели профілактичну бесіду для учнів на тему «Стоп булінг!». Поліцейські розповіли учням, що таке булінг, які є форми і види булінгу, шляхи протидії та як діяти, якщо стали жертвою чи свідками булінгу.
Нагадуємо, що 18 грудня Верховна Рада прийняла закон щодо протидії булінгу (проект N 8584 від 10.07.2018 р.). Відповідні зміни пропонується внести до КпАП, Законів “Про освіту” (N 2145-VІІІ від 05.09.2017 р.), “Про дошкільну освіту” (N 2628-III від 11.07.2001 р.), “Про загальну середню освіту” (N 651-XIV від 13.05.99 р.)тощо.

Так, запропонованими змінами передбачається визначити на законодавчому рівні явище булінгу (цькування) як діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого. Типовими ознаками булінгу є:
1) систематичність (повторюваність) діяння;
2) наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
3) дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.
Також у законі визначено механізми протидії булінгу. Зокрема, керівник закладу освіти:
– затверджуватиме та оприлюднюватиме план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу в закладі освіти;
– розглядатиме заяви про випадки булінгу здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видаватиме рішення про проведення розслідування;
– скликатиме засідання комісії з розгляду випадків булінгу для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживатиме відповідних заходів реагування;
– забезпечуватиме виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від нього;
– повідомлятиме уповноваженим підрозділам органів Нацполіції та службі у справах дітей про випадки булінгу в закладі освіти.
Крім того, за булінг учасника освітнього процесу передбачатиметься адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 850 грн до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. Якщо булінг вчинено:
– групою осіб або повторно протягом року – штраф від 1700 грн до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин;
– малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, – штраф на батьків або осіб, які їх замінюють, від 850 грн до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин;
– групою осіб, які є малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років (або ж вчинено повторно протягом року цими особами) – штраф на батьків або осіб, які їх замінюють, від 1700 грн до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
При цьому неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Нацполіції про випадки булінгу тягне за собою накладення штрафу від 850 грн до 1700 грн або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.


Залишити коментар

© Лисичанський багатопрофільний ліцей, 2011-2020
 by tux