День Соборності

Екатерина Новини Переглядiв 1218

День Собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик..

Століттями розірваний український народ визволився з неволі — Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна — з Австро-Угорської імперій — і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.
21 січня 1990 р. Громадяни України організували «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України.

З того часу відродилася традиція створення «живих ланцюгів», що символізують єдність українського народу.
В центрі нашої площі лежить карта України. Зараз ми підтримуємо акцію, яка проходить в кожному місті нашої держави і створимо навколо неї ланцюг із областей, які входять до складу України, свідчачи про єдність і неподільність нашої Батьківщини.

На виконання Указу Президента України Про День Гідності та Свободи від 13.12.14 №872\2014, наказу відділу освіти Лисичанської міської ради Луганської області від 20.10.2016р. № 651 «Про проведення в навчальних закладах міста заходів з відзначення Дня Гідності і Свободи», з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Тому в ліцеї відбулися заходи:
– 19 січня 10-Д клас взяв участь у міському заході Лисичанського краєзнавчого музею
– 20 січня акція «Живий ланцюг»
– класні години «Єднаймося, брати мої», «Україна – єдина країна»

Ми всі – громадяни України і ми завжди повинні любити, оберігати, захищати свою Батьківщину, намагатися зробити її квітучою і сильною державою.


Залишити коментар

© Лисичанський багатопрофільний ліцей, 2011-2019
 by tux