logo

День науки в ліцеї

Светлана Новини Переглядiв 117

Уже кілька років поспіль проходить у ліцеї День науки, на якому учні мають нагоду виступити з рефератами, та курсовими роботами над якими працювали протягом року.

Творча лабораторія української філології

Творча лабораторія української філології цього року заслухала 8 робіт за абсолютно різною тематикою. Юні науковці запропонували слухачам (9-Д, 10-Д, 11-Д кл.) актуальні й пізнавальні теми як з мовознавства, так і з літератури.
Уперше ліцеїсти були не байдужими слухачами. Вони уважно слухали, аналізували, робили цікаві висновки, висловлювали власну демократичну позицію щодо почутого.
Найвищу оцінку здобула емоційна робота «Сучасна поезія про кохання» Алєксєєвої Аліси (10-Д). Надзвичайно цікавим з науковим підходом був виступ Баранцева Ярослава (10-Д). Його роботу можна впевнено рекомендувати на науково-дослідницьку. По-новому зазвучала «Лісова пісня» Лесі Українки з вуст Токарєвої Марії (10-Д). Особливо приємно вразили слухачів виступи двох восьмикласниць – Заіграєвої Сніжани та Павлюкової Олени. Теми, які вони самі обрали, надзвичайно цікаві, актуальні, сучасні.
Вітаємо переможців захисту рефератів:
Ім. – Алєксєєва Аліса
ІІм. Баранцев Ярослав
ІІІм. Заіграєва Сніжана
Щиро дякуємо всім учасникам за активну участь у Дні науки.

Творча лабораторія природничих дисциплін

У рамках ліцейського Дня науки був проведений конкурс науково-дослідницьких робіт з природничого циклу. В конкурсі приймали участь ліцеїсти біолого-хімічного напрямку. Були представлені цікаві роботи на різну тематику: «Вітаміни та антівітаміни», «Затребувані професії в Україні», «Дослідження бактеріальної забрудненості предметів побуту й рук учнів ліцею», «Дослідження зміни клімату Лисичансько- Рубіжанського регіону на початку XX століття», «Мікроскопічна альгофлора Сіверського Дінця», «Дослідження впливу нітратів на організм людини», «Хромосомні хвороби людини».
З великим захопленням та увагою ліцеїсти слухали доповіді товаришів. Особливо восьмикласники – дебютанти Дня Науки в ліцеї. Тематика робіт знайшла відгук у серцях ліцеїстів, що вилилась у хвилю запитань до доповідачів.
Компетентне журі (Голова: Власенко Е. В., члени секції: Авілова Н. В., Волошинов О. А., Курдіман О. В.) визначило переможців:
І місце – Тітарь Єлизавета (11 В)
ІІ місце – Панченко Євгенія (9 В)
ІІІ місце – Трифонов Дмитро (9 А)

Творча лабораторія математики, фізики, інформатики і технологічних дисциплін

Юні математики, фізики та інформатики успішно захистили свої реферати, а саме:
1. Борис Богдан, учень 11-А класу, «Колонізація Марса», учитель Козаревський М.А.
2. Бабак Олена , учениця 11-А класу, «Функції розподілу сумочок при киданні кубиків», учитель Пономарьова С.Г.
3. Чебаков Демід, учень 8-А класу, «Безпечність в Інтернеті та методи взлому», учитель Коломоєць С.В.
4. Шкарлет Аліна, учениця 9-А класу, «Геометрія Лобачевського», учитель Тарасова І.В.
5. Токмачова Анастасія, учениця 9-А класу, «Теорія великого вибуху», учитель Сотнікова Л.Ф.
6. Альшрідах Тетяна, учениця 11 -Г класу, “Як створювалась кібернетика”, учитель Коломоєць С.В.
7. Стрижак Семен, учень 8-В класу, “Електромобіль — машина майбутнього”, учитель Бершак О.В.
8. Танцура Катерина, учениця 9-А класу, “Золотий переріз”, учитель Тарасова І.В.
9. Іванова Валерія, учениця 9-В класу , “Пошук життя в Сонячній системі”, учитель Жогов Д.М.
10. Денищенко Кирило, учень 8-А класу, “Психогеометрія. Експериментальна математика”, учитель Пономарьова С.Г.

На своє засідання ми запросили Бабак Олену , ученицю 11-А класу, з конкурсною роботою МАН «Функції розподілу сум очок при киданні кубиків». Вона поділилась своїм досвідом захисту робіт. Кожну роботу діти жваво обговорювали,бо були підняті дуже важливі проблеми сьогодення й майбутнього.
Золотий переріз і канони краси, чи єдині ми у всесвіті, проблеми використання електромобіля, колонізація Марса — це реально, як безпечно працювати в Інтернеті, яке місце людини і в робота в майбутньому, геометрія на сфері, який він був – момент створення всесвіту, психогеометрія ще раз доводить те, що математика може пояснити все… Ці і інші проблеми хвилюють наше молоде покоління.
Комісія визначила переможців конкурсу- захисту робіт. І місце – Чебаков Демід, ІІ місце – Танцура Катерина, ІІІ місце – Іванова Валерія.

Творча лабораторія суспільно-гуманітарних дисциплін

26 квітня в рамках Дня науки на кафедрі суспільно-гуманітрних наук, Захисту Вітчизни і фізичної культури відбувся захист рефератів учнями 8-11 класів. Були представлені наступні роботи:
1. Павлюкова А. ( 8-Г, вчитель Крижанівська Т. Я.), тема « Роль Богдана Хмельницького у розбудові Української козацької держави Війська Запорозького»
2. Сисоєва С. ( 8-Г, вчитель Крижанівська Т. Я.) , тема «Заселення Слобідської України»
3. Проніна О. ( 10-д, вчитель Крижанівська Т. Я.), тема «Україна починається з нас»
4. Григорьєва Р. ( 8- а, вчитель Чубук С.В.), тема « Конституція Пилипа Орлика та її значення».
5. Баєву Я., Петренко П.( 9-г. вчитель Чубук С. В.), тема « Роль особистості в історії на прикладі Марії Тюдор та Катерини Другої».
6. Ушакова Д.( 10-а, вчитель Дерко В.Ф.), тема « Вплив мобильных телефонів на здоров’я подростків».
7. Бутенко А. ( 11-д, вчитель Галяпа А.В.), тема «Міжнародний рух Червоного Хреста та Червоного Полумісяця».
8. Півоварова Є. ( 11-г. вчитель Світлична А.В.), тема «Оздоровча направленість фізичної культури як важливіший принцип системи виховання».

Для учнів 8-го класу це був своєрідний дебют. Незважаючи на хвилювання, вони намагались не відставати від дорослих. Для учнів 11-х класів це було узагальнення того, чому вони навчились за ліцейські роки. Теми обиралися учнями самостійно, так щоб питання було актуальним і цікавим. Після кожного виступу присутні учні 8-г, 9-г і 11-г ставили питання виступаючим, обговорювали актуальність теми, висловлювали свою думку.
За висновками комісії і думкою присутніх були визначені переможці конкурсу захисту рефератів:
1 місце Проніна О. ( 10-д, вчитель Крижанівська Т. Я.) тема « Україна починається з нас»
2 місце Бутенко А. ( 11-д, вчитель Галяпа А.В.) тема «Міжнародний рух Червоного Хреста та Червоного Полумісяця».

Творча лабораторія іноземної філології та естетичних дисциплін

Сьогодні на нашій кафедрі відбулося справжнє свято: День науки! Серед ліцеїстів було багато бажаючих виступити та подискутувати на важливі питання наукового сьогодення. Як впливає музична спадщина на світову культуру? А чи знаєте ви сучасні напрямки субкультури в Англії? Чи мріють українці про власне майбутнє? Що таке «американська мрія»? Ці питання жваво обговорювалися ліцеїстами, які показали зацікавленість темами та широту знань. Багато презентацій були на англійській мові. І дуже приємно, що учні ставили запитання також англійською. Це показує достатній рівень володіння ліцеїстами іноземними мовами, їх мовні компетентності.
Наукові роботи були представлені з англійської, французької, російської мов та художньої культури. Широка дискусія розгорнулася навколо наукового дослідження Баранцева Ярослава (11-Д) «Бажальний спосіб (оптатив) у французькій мові». Багато питань («Чи є паралелі в англійській мові?», «Чи відбувається редукція конструкцій в мовленні?», «Як зміни впливають взагалі на культурний пласт?» та інші) – багато гідних відповідей. На високому рівні представлено дослідження призерки обласного конкурсу МАН Павлової Марії (9-Г) «Інтерпретаційні можливості комедії М.В.Гоголя «Ревізор» в аспекті християнської трихотомії». Слухачі акцентували увагу на актуальності теми в контексті української сучасності.
Дякуємо всім учасникам Дня науки та сподіваємося, що вони незабаром стануть науковою елітою нашої країни. Бахарєва Карина (11-Д) «Роль музичної спадщини Великобританії у світовій культурі» (Рязанцева Т.І.), Хаталах Дар`я (11-Д) «Культура Англії» (Рязанцева Т.І.), Медведчук Ганна (11-Д) «Субкультура Британії» (Рязанцева Т.І.), Пруднікова Поліна (11-Г) «Організація Об`єднаних Націй» (Сокирко Є.Є.), Махан Анастасія (10-Г) «Американська мрія» (Сокирко Є.Є.), Скріпкін Іван (8-А) «Великобританія: історія та сучасність» (Рувінська С.В.), В`язникова Аліса (8-Д) «Російська мова серед інших мов світу» (Малік І.Ю.), Цисевич Ірина (11-А) «Архітектура як вид мистецтва та її вплив на людину» (Жусова І.О.).
Результати захисту наукових робіт:
I місце – Токарева Марія (9-Г) «Інтерпретаційні можливості комедії М.В. Гоголя «Ревізор» в аспекті християнської трихотомії» (Дунаєва О. О., учитель російської мови та літератури).
II місце – Баранцев Ярослав (11-Д) «Бажальний спосіб (оптатив) у французькій мові» (Бортник Ф. М., учитель французької мови).
III місце – Бахарева Карина (11-Д) «Роль музичної спадщини Великобританії у світовій культурі» (Рязанцева Т.І., учитель англійської мови).


Залишити коментар

© Лисичанський багатопрофільний ліцей, 2011-2018
 by tux