Велична і свята, моя ти Україно,
лише тобі любити нас й судить!
Нам берегти тебе, Соборну і Єдину!
І нам історію творить!

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.

Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
У День Соборності головною традицією є побудова «живого ланцюга». Найперший «ланцюг» українці створили 21 січня 1990 року. Тоді «живий ланцюг», в якому взяли участь 450 тисяч осіб, зв’язав Івано-Франківськ, Львів і Київ. Традиція прижилася і щороку повторюється в багатьох містах України. Українська мрія – єдність, свобода і незалежність.

Україно, соборна державо,
Сонценосна колиско моя,
Ще не вмерла й не вмре твоя слава,
Завойована в чесних боях!

Моя Україно!
Я вірю, що дух твій ніколи не згасне.
Ти совість народу, незгасна зоря,
Живи й процвітай, Україно моя,
Для миру, для щастя, любові й добра.
Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!
Говорять сьогодні дорослі й малі,
Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,
Немає такої, як ти на землі!

В Лисичанському багатопрофільному ліцеї з самого ранку були проведені виховні години до цієї дати, класні керівники з активами класу підготували презентації, відео, вірші до свята. Кожен клас обрав область України, створив відеоролики, що потім транслювалися по ліцейському телебаченню. Напередодні учні 8-А, 8-В, 8-Д, 9-Д класів відвідали Лисичанський краєзнавчий музей, де була представлена експозиція до 100 річчя возз’єднання Української держави. В ЦПРШМ відбулося свято-привітання « 100 річчя Соборності України», на якому були присутні учні ліцею. В ліцеї за традицією був створений «живий ланцюг», що об’єднав усіх ліцеїстів та вчителів. Також учні стали учасниками флешмобу. Цього дня лунали пісні сучасних українських виконавців. А ще пройшла акція «Долонькі єднання». Учасники акції, ліцеїсти з різних класів, поділилися думками щодо єдності та соборності нашої держави: «Ми молоде покоління незалежної України віримо, що територіальна цілісність нашої держави, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми розуміємо, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Будемо плекати все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності!»