День Святого Валентина

Светлана Новини Переглядiв 225

День Святого Валентина ще іменують Днем усіх закоханих. Свято — неофіційне і не є вихідним, протее його святкує молодь щорічно 14 лютого. День Валентина прийшов до нас із-за кордону і став одним з найпопулярніших молодіжних свят.
Історія виникнення свята
Достовірних даних про те, де саме зародилася традиція святкування — немає, одні вважають батьківщиною знаменного дня — Англію, інші — Францію.
За переказами, День Святого Валентина вшановує великомученика Валентина — священика, який всупереч наказу імператора Клавдія ІІ, що забороняв молодим чоловікам мати сім’ю, таємно вінчав закоханих. Правитель вважав, що самотній чоловік, не обтяжений сімейним побутом, має шанси стати кращим воїном, оскільки його думки зайняті тільки майбутніми битвами. Незабаром дії священика були розсекречені, сам Валентин постав перед судом, піддався жорстоким тортурам і згодом був страчений. У ніч перед стратою він написав своїй коханій лист —освідчення в любові у віршованій формі. Згодом такі листи стали називати «валентинками». Дата смерті великомученика припадає на 14 лютого.
Щороку 14 лютого молоді люди, що мають пару, дарують своїм половинкам різноманітні подарунки:
• «валентинки» — символічні листівки у формі сердечок, які містять признання в коханні, найчастіше у віршованій формі;
• солодощі, виготовлені в тій же «серцевій» формі або які зображують фігурки Купідона — бога любові;
• м’які іграшки та сувеніри.
Учні ліцею вже вкотре святкують День Св.Валентина й вітають своїх друзів листівками-валентинками, які вони кидають у нашу традиційну «Скриньку кохання».
У ліцеї в цей холодний лютневий день на душі тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя й романтики. Сьогодні також можна приділити більше уваги, потурбуватися про близьких та друзів…
Учні 10-Г класу організували святковий концерт, на якому ліцеїсти подарували краплинку своєї доброти, любові. Різноманітні конкурси, веселі забави, чарівні танці, мелодійні пісні створили атмосферу радості й тепла. Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.
Нехай гарні емоції, отримані в цей день, допоможуть у подальшому навчально-виховному процесі!


Залишити коментар

© Лисичанський багатопрофільний ліцей, 2011-2018
 by tux