День вишиванки в ліцеї

Щороку в третій четвер травня Україна відзначає унікальне національне свято – День вишиванки. Це свято самобутнє і не прив’язане до жодного державного чи релігійного. Втім, мільйони українців саме цього дня дістають із шафи національне вбрання – вишиванку, і йдуть у ній на роботу, в університет чи до школи. У цей день влаштовують марші вишиванок по всій Україні.
16 травня 2019 року ліцеїсти долучилися до традиційного параду Вишиванок, який пройшов вулицями рідного міста, а на площі Перемоги відбувся святковий флеш-моб, присвячений Дню вишиванки. Дрес-кодом дня була вишиванка, і ліцей замайорів різнобарвними візерунками української вишивки.

У рамках святкування Дня вишиванки ліцеїсти декламували вірші про українську вишивку, співали пісні про Україну, про вишиванки. Усі були зворушені та задоволені, настрій був піднесений. Впродовж тижня у ліцеї проходила виставка-конкурс „Вишивані та рукотворні дивотвори Луганщини“, для неї учні підготували свої роботи: вишиті ікони, рушники, серветки, картини.
Нині надзвичайно актуальним є вираження патріотизму, національної свідомості через вишиванки. Українські звичаї та традиції завжди мають залишатися в пам’яті молодого покоління.