Гриби!

tux Новини Переглядiв 810

Лисичанська міськрайонна філія «Луганський обласний лабораторний центр МОЗ України» інформує, що в червні 2018 року в місті Лисичанську зареєстровано 7 випадків отруєння дикорослими грибами: постраждалих 7 осіб (з них 2 дитини). 6 випадків зареєстровано в Попаснянському районі.
Постраждалі збирали гриби в лісопосадках, на вигляд типу сироїжки та ін.; вживали їх в їжу. Отруєння сталося від вживання отруйних грибів.
Звертаємося до Вас з переконливим проханням.

Утримайтеся від збору і вживання дикорослих грибів!

Перша допомога при отруєнні грибами.
1. Викличте “Швидку медичну допомогу”.
2. Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип’яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; нажміть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.
3. Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.
4. З’ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.
Забороняється:
• Вживати будь-які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко, – це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику.
• Займатися будь-якими іншими видами самолікування.

Запам’ятайте: Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Настійно радимо всім! Не збирайте та не їжте гриби зовсім. Без грибів можна прожити.