Історія Лисичанського багатопрфільногоо ліцею

Лисичанський багатопрофільний ліцей Лисичанської міської ради Луганської області є правонаступником всіх прав та обов’язків середньої школи №1 м. Лисичанська.
З ініціативи міського відділу освіти в 1994 році Лисичанська середня школа №1, на базі якої функціонували ліцейські класи з поглибленим вивченням фізики і математики, була реорганізована в школу-ліцей технічного профілю (рішення Лисичанської міської ради від 17 червня 1994 року №223 «Про реорганізацію школи №1 в школу-ліцей технічного профілю»), а далі школа-ліцей технічного профілю реорганізована в багатопрофільний ліцей і школу №1 І-ІІ ступеня (рішення Лисичанської міської ради від 15 квітня 1997 року №163 «Про реорганізацію школи №1 в багатопрофільний ліцей та школу №1 І-ІІ ступеня»).
Тепер це навчальний заклад нового типу зі своїм статутом, символікою.

Клятва

А.С. Бабенко

На той час ліцей здійснював підготовку за трьома напрямками: фізико-математичний, хіміко-біологічний та юридичний.
Біля витоків створення ліцею знаходилися: колишній директор середньої школи №1 Бабенко Алла Семенівна, яка і очолила ліцей, заступник директора з навчально-виховної роботи Балаба Вікторія Леонідівна, учитель фізики, Заслужений учитель України Германчук Микола Іванович.

БалабаГерманчук
Ліцей, як навчальний заклад нового типу, був покликаний забезпечувати освіту понад державний освітній мінімум, здійснювати науково-практичну підготовку талановитої учнівської молоді.

Ліцей – ланка безперервної освіти. Одним з головних завдань педагогічного колективу є забезпечення якісної освіти ліцеїстів, що дозволяє випускникам успішно продовжувати навчання у вищих навчальних закладах.
Статус ліцею припускав зв’язок з вищими навчальними закладами. Нам пощастило. Тюпало Микола Федорович, перший ректор Сєвєродонецького технологічного інституту, та декан хімічного факультету – Заїка Раїса Григорівна повірили в нас.

Институт

З ліцеєм було укладено договір про співпрацю. Плідна співпраця триває і зараз, коли ВНЗ очолила доктор технічних наук, професор – Поркуян Ольга Вікторівна.

Э.И. ЩеглаковНаступна сторінка нашої історії – рік 2003. Саме тоді ліцей очолив молодий, енергійний директор – Щеглаков Едуард Іванович. Випускник середньої школи №1, він повернувся сюди вчителем історії, а потім вже як директор багатопрофільного ліцею. Людина великого інтелектуального потенціалу, Едуард Іванович зумів творчо підійти до вироблення нової стратегії розвитку ліцею:
– 2004 рік – в ліцеї відкривається клас іноземної філології з поглибленим вивченням англійської та французької мови;
– 2007 рік – відповідно до вимог часу в ліцеї додається новий профіль – інформаційно-технологічний.
Ліцей стає базовим навчальним закладом управління освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації та Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з питання впровадження громадянської освіти у навчально-виховні заклади .

Довгий час в ліцеї працювали вчителі, усе життя яких було прикладом беззавітного служіння справі навчання й виховання молоді . Найтепліших слів подяки заслуговують ветерани педагогічної праці ліцею – Балаба В.Л., Кондрюкова Л.В., Расторгуєва М.М., Вінер Л.А., Насада В.П., Семенова Л.І., Германчук Л.К., Казакова Л.О., Кіхтан Л.М., Єпіфанцева С.М., Селезньова О.А., Мещерякова Т.В., Ганьшина Л.В., Бочарник С.М.
Фото1Фото2

Золотими літерами вписані в історію нашого ліцею імена вчителів, яких, нажаль, немає поряд з нами: Бабенко А.С., Германчук М.І., Демидова О.Г., Макаренко А.П., Попов О.Г., Калнаус Л.Г., Маліхова М.С., Яценко Л.Ф.
Бутенко

А в 2010 році, у зв’язку з призначенням Щеглакова Едуарда Івановича заступником начальника міського відділу освіти, директором ліцею призначена Бутенко Наталія Володимирівна. Завжди спокійна, вимоглива, у вчинках рішуча і раціональна, Наталія Володимирівна користується заслуженою повагою педагогічного колективу, учнів, батьків.

Сьогодні Лисичанський багатопрофільний ліцей здійснює профільну підготовку учнівської молоді за п’ятьма напрямками, що охоплюють практично увесь спектр освітніх запитів мешканців міста:

фізико-математичний;
• біолого-хімічний;
• правовий;
• іноземної філології;
• інформаційно-технологічний.

Лисичанський багатопрофільний ліцей як експериментальний навчальний заклад регіонального рівня проводить дослідно-експериментальну роботу за темою: «Формування громадянськості як інтегрованої якості особистості ліцеїста». Колектив ліцею впроваджує науково-методичне обґрунтування та займається апробацією технологій розвитку демократичної особи¬стості. В процесі експерименту буде теоретично обґрунтовано і розроблено модель формування громадянськості як інтегрованої якості особистості ліцеїста та експериментально перевірено її ефективність.

Лисичанський багатопрофільний ліцей є організатором Регіонального турніру юних математиків імені заслуженого вчителя України Г. Г. Євграфова.

Ефграфрв

У 2013 році за вагомий внесок в освіту України та високий професіоналізм в Національній академії наук України в м. Києві ліцей був нагороджений Дипломом Міжнародної академії рейтингових технологій «Золота Фортуна» та медаллю «Трудова слава».
Дипломы
Лисичанський багатопрофільний ліцей неодноразово нагороджено дипломами за участь у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» в Києві. Інноваційна діяльність ліцею була успішно презентована на VI Міжнародній виставці-презентації «Інноватика в сучасній освіті» (м. Київ, жовтень 2015р.) та на VII Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» (м. Київ, березень 2016р.), де досвід відзначено золотою медаллю в номінації «Інновації закладів освіти у роботі з молоддю в позакласний час».

У 2017 році Лисичанський багатопрофільний ліцей відзначив 20 років з дня свого відкриття! На ювілейному «Дні ліцею» були присутні численні гості, ветерани педагогічної праці, випускники ліцею минулих років, батьки, ліцеїсти.
Дунаев