Пандемія коронавірусу впливає на всі аспекти нашого життя.

Светлана Заходи щодо запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, Сторінка психолога Переглядiв 76

Умить, наші звичайні, буденні можливості зникли. Ось вже неможливими є подорожі, відрядження, заплановані зустрічі з друзями, відвідування спортзалу, кінотеатру і т.д. Віддалена робота, скорочення робочого часу, робочих місць, обмеження фінансових доходів, неможливість передбачити майбутні зміни – є дуже стресовими факторами для будь-кого. До того ж, постійно мінливий та гнітючий характер новин лише додає зайвої тривоги.
Власне, як боротись зі стресом, що виник внаслідок поширення COVID-19 та як звикнути до фізичної ізоляції?
1. Отримуйте факти лише з перевірених джерел: це можуть бути медичні експерти, веб-сайти (наприклад, https://moz.gov.ua ), місцеві органи охорони здоров’я (наприклад, Департамент охорони здоров’я при Луганській обласній державній адміністрації), а не з чуток чи випадкових публікацій у соціальних мережах.

2. Невідомість і невпевненість – основні причини стресу і тривоги. Отже, знаючи факти про пандемію, ви можете мати об’єктивну оцінку ризиків. Володійте інформацією про те, як захистити себе та своїх близьких – це дасть вам відчуття контролю та допоможе зменшити тривожність. Не зациклюйтесь на новинах, виділяйте собі години довгих перерв від них.
3. Дайте собі можливість відпочити та відволіктись від тої кількості інформації, яка є на сьогодні в соціальних мережах чи телевізорі. Перегляньте улюблені фільми чи серіали – це можуть бути документальні передачі про тварин (на каналах https://www.animalplanet.com , https://www.nationalgeographic.com) або комедії. Головне, аби під час перегляду ви відпочивали, наповнювались позитивними емоціями та не відчували тривоги.
4. Згадайте всі види діяльності, якими ви завжди хотіли займатись, але не мали на них часу. Зараз є всі шанси!
5. Намагайтесь зберегти рутину. Якщо ви звикли до щоденного спілкування з необмеженою кількістю людей, залишайтесь і надалі на зв’язку за допомогою технологій (телефону, відеочату тощо). Фізична ізоляція не повинна призводити до соціальної ізоляції.
6. Лягайте спати і прокидайтесь у той же час, як і раніше, харчуйтесь так само, як і раніше. Тепер, ви можете більше витратити часу на приготування здорової та смачної їжі. Не дозвольте корисним звичкам зникнути з вашого життя.
7. Залишайтесь фізично активними. У наші дні існує чимало тренерів, які безкоштовно пропонують домашні тренувальні заняття в Інтернеті. Ви також можете «кидати виклик» своєму другові і займатись разом дистанційно.
8. Медитуйте та використовуйте техніку уважності (mindfulness techniques). Якщо тривога виходить з-під контролю, зверніться за допомогою.

Пам’ятайте, що ваш розум схожий на шлунок: годуючи його здоровою їжею, він буде здоровим, а ви – щасливим, а якщо годувати сміттям… самі розумієте 
Тримайтесь подалі від зайвого негативу, критично мисліть та займайтесь тою приємною діяльністю, на яку у вас не вистачало часу і будьте здорові!


Залишити коментар

© Лисичанський багатопрофільний ліцей, 2011-2020
 by tux