Подорож ліцеїстів у Львів – Івано-Франківськ в рамках проекту «Міжнаціональний полілог»

Светлана Новини Переглядiв 221

Група вчителів та учнів ліцею в останній тиждень березня мала нагоду подорожувати заходом України, познайомитися з визначними місцями Львова й Івано-Франківська, завести нові цікаві знайомства з українськими й іноземними однолітками. Подорож вийшла насичена, весела, корисна, з цікавими пригодами, словом – незабутня!
Кафедра вчителів іноземної філології Лисичанського багатопрофільного ліцею вже декілька років поспіль працює та реалізовує проект «Міжнаціональний полілог». Мета цього проекту важлива для молодого, патріотичного, активно налаштованого покоління: формувати громадянські компетентності учнів за рахунок розвитку мовленнєвих умінь з іноземної мови; зміцнювати дружбу між представниками різних націй та формувати толерантне відношення до людей різних національностей, расових та релігійних груп; використовувати іноземну (англійську, французьку) мову як інструмент спілкування в діалозі культур; сприяти розширенню культурологічних знань молоді; ознайомлювати учнів з культурним різноманіттям рідної країни та країн світу тощо. Мова є та може бути інструментом взаєморозуміння й співпраці між різними народами та етнічними групами.

Ліцеїсти протягом багатьох років мають змогу подорожувати рідною країною й за кордон, спілкуючись різними мовами. Члени Євроклубу «Європейський вибір» були та є найактивнішими мандрівниками, що не вагаючись долають мовний бар’єр з іноземними носіями, заводять знайомства, потім листуються, товаришують, по закінченню вишів мають можливість працювати за кордоном.
Ось і в цьому році склався творчий колектив. Вчителі французької, англійської мов, історії і математики: Бортник Фаїна Миколаївна, Могильна Олена Олександрівна, Крижанівська Тетяна Яківна, Михайловський Андрій Андрійович, члени євроклубу «Європейський вибір», учні-любителі подорожей та пригод – й вирушили в подорож заходом країни в рамках «Року французької мови в України» та «Французької весни». Їхали з Лисичанська до Львову цілу добу!
Львів зустрів нас похмурим ранком з крапельками весняного дощу, але така погода не змогла зіпсувати наш мандрівний настрій. Хазяїн хостелу «У Ельжбети» люб’язно супроводив нас до місця проживання. Хостел сподобався всім своєю гостинністю, відчуттям домашнього затишку! Коли привели себе до ладу, трамваєм доїхали до місця зустрічі з екскурсоводом. Погода змінилася, виглянуло сонечко, стародавні вузькі вулички Львова з величними будівлями надихали своєю красою! Смачно пообідавши в тематичному кафе «Корівка», почали екскурсію одним із найкрасивіших міст України. Багато хто з нас бував у Львові, й не раз, але гід провела нашу групу такими привабливими доріжками, розповіла цікавинки, відомі лише мешканцям, що взагалі, ми всі дивувалися й захоплювалися красою та унікальністю міста Лева на кожному кроці! Палац Потоцьких, дзеркало нареченої, пам’ятник Шевченкові, костели, драбинка в небо, Дім легенд (підіймалися драбиною на самісінький дах, а найсміливіші полізли в трубу сажотруса, до речі, з дуже вузьким проходом!). Арсенал зі зразками тортур, чарівний спів дівчат, місця, де знімали легендарні історичні фільми (до речі, повз нашу екскурсію декілька разів проскочили актори в середньовічних вбраннях й навіть привітали нас глибокими поклонами!). Ковальня шоколаду, майстерня марципанів, карамелі, пряників, славетна майстерня шоколаду, копальня кави (де спускалися під землю й на власні очі бачили захоплюючий процес видобування кави) – Львів вміє вражати кожен раз, навіть досвідчених туристів! Красива в будь-який час і погоду Площа Ринок, що занесена за рішенням ЮНЕСКО до списку Світової Спадщині, велична Ратуша, неповторна Криївка (ресторан-кнайпа, стилізована під криївку Української повстанської армії) – це неповний список видатних місць, що нам вдалося охопити за час екскурсії! Маючи вільний час увечері, вже спокійно й з насолодою побродили вуличками, позаглядали в крамнички, трохи намокли під дощем, й стомлені добирались до хостелу вечірнім трамваєм, спали без «задніх ніг»…


Наступного ранку, зібравши речі й залишивши їх у камерах схову, ми відвідали костел Ольги та Єлизавети, де піднялися крутими сходами на самий верх вежі цього неоготичного храму. Не дивлячись на сильний вітер, небо, що було затягнуте хмарами, ми не пошкодували анітрішки, бо відкрився такий чарівний вид на місто!
Далі нас чекала зустріч з директором французького клубу «Lumiere» Яшаром Фазиловим. Ця дивовижна людина з першої хвилини знайомства притягує своєю щирістю, професійністю й шаленою харизмою! Яшар виділив час в своєму щільному графіку для спілкування з делегацією зі сходу, він підготував зустріч в дуже затишному, елітному ресторані. Наш колектив мав змогу не лише насолодитися вишуканими стравами та атмосферою, а ще й поспілкуватися різними мовами! Звичайно ж, говорили про значущість знань іноземних мов, перспективи й можливості розвитку та навчання молоді стандартними й нетрадиційними засобами. Таким теплим й атмосферним вийшло знайомство, що не хотілось прощатися… Але продовження спілкування буде, сподіваємося! Маючи деякий час до потягу, ще раз пройшлися знайомими маршрутами, кожну хвилину прибування в центрі Львова хотілось сфотографувати в пам’яті. До речі, пережили-таки невеличкий стрес, бо ледь не запізнились на потяг! В час, коли потрібно було сідати у транспорт й вирушати до вокзалу, наш трамвай відмінили, і ми змушені були добиратися іншими засобами, але всі пасажири й водії вболівали й підтримували нас, встигли, звичайно!
Проїхавши лише три години потягом, ми опинилися у Івано-Франківську. Це місто було незнайомим для всіх, тим цікавіше його відкривати для себе! Нас знову зустріли працівники хостелу «Travel station», він був зовсім поряд з вокзалом. Цей хостел вразив своїм дизайном в стилі лофт: модернові меблі, багатий інтер’єр, приємні кімнати, нам дуже сподобалось! Ми встигли здійснити невеличку вечірню прогулянку центром цього затишного, просторого містечка, в яке закохалися з першого погляду!
Ранок в Івано-Франківську потішив нас сонечком й запланованою зустріччю-знайомством з директором громадської організації «Paris-If» Сергієм Єрьоміним. Сергій має величезний досвід організації екскурсій саме у Францію, а який неповторний французький шарм та чарівна посмішка у цього майстра своєї справи! Він організував нам таку класну програму знайомства з містом! В Прикарпатському національному університеті ім. В.Стефаника нас чекав дуже теплий прийом на кафедрі французької філології. Студентки – аспірантки влаштували детальну екскурсію університетом, провели всіма 8 поверхами, виділили особливості й переваги навчання саме в цьому виші, було дуже цікаво поринути в атмосферу універу! Викладачі кафедри: пані Ольга Бігун, Наталя Луцик, Оксана Семенченко, Віта Бумба, декан факультету іноземних мов ПНУ пані Наталія Яцків – із задоволенням й захопленням розповідали про важливість вивчення іноземних мов, наш полілог відбувся в затишній приємній обстановці з чаєм та смаколиками! Ліцеїсти спілкувалися французькою, англійською мовами, розповідали про наше місто та рідний навчальний заклад. Обмінявшись контактами, задоволені, зігріті чаєм та щирими посмішками, ми вирушили обідати в кафе.
Потім, завдяки Головному управлінню культури ОДА Івано-Франківська та особливо Сергію Єрьоміну, мали нагоду відвідати декілька музеїв та визначних місць! Кожна хвилина була розписана в нашому графіку, всюди нас зустрічали теплими посмішками й напрочуд цікавою інформацією! Краєзнавчий музей за невеликий час відкрив для гостей всю історію області та міста захопливою екскурсією. Не обійшлося без підйому на вежу ратуші, 166 сходинок здолали, треба сказати, крутий підйом, місцями екстремальний! Але вид з оглядового майданчику, як і очікували, вразив: знов-таки, не дивлячись на сильний вітер (нам щастило на вітер!), страх впустити телефон, роблячи селфі, хотілось милуватися красою міста, осяяного сонячним світлом й весняним теплом…
Далі нас провели в Івано-Франківський державний історико-меморіальний музей Олекси Довбуша, де ми почули приголомшливу емоційну історію цього національного героя. А ще нас запросили до Музею мистецтв Прикарпаття, в якому ми, вже сидячи, слухали про багатства й таланти цього краю. Вразили скульптури янголів з дерева! Нам дуже сподобались всі музеї та експозиції! Під час екскурсії з нами перебували пані Тетяна Лашків та Ярина Бунзяк, які привітно й радісно розповідали про визначні місця. Наприкінці нам показали фортечну галерею Бастіон із залишками фортечного міського муру, ми ще й там намилувалися художніми творами мистецтв!
Зробивши невеличку самостійну екскурсію «Стометрівкою», ми опинилися біля Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка (Франківський драмтеатр), бо на нас чекала вистава «Театр» в міжнародний день театру! Це було круто й дуже емоційно, актори грали чудово!
Нарешті забравши речі, пізно ввечері ми сіли в потяг, що привіз нас до Києва, а там через три години вирушили додому.
Ліцеїсти всю дорогу ділилися враженнями: «Мені сподобалися музеї, особливо Олекси Довбуша та Музей-Аптека», «А мене тішив вільний час й свобода пересування», «Я отримала задоволення від візиту до театру!», «Ми запам’ятаємо місцеву кухню й смачні страви!», « Підйом на вежі – це круто!», «Хостели були дуже класні», «Атмосфера подорожі приємна, дружелюбна, вчителі переймалися нашим комфортом й почуттями», «Було весело, хочемо ще!».
Дякуємо всім, хто приділяв нам увагу й свій час, ділився радістю й щирістю спілкування, ми отримали величезне задоволення від подорожі!
Отже, повторимось: мова є та може бути інструментом взаєморозуміння й співпраці між різними народами та етнічними групами. Вивчайте мови, спілкуйтеся, пізнавайте наш світ!


Залишити коментар

© Лисичанський багатопрофільний ліцей, 2011-2019
 by tux