Широка Масляна

Светлана Новини Переглядiв 291

Останній тиждень перед Великим Великоднім постом в Україні називають Масляною або Колодієм. Сьогодні Масляна є одним з церковних свят і називається ще Мясопустним або Сирним тижнем. У народі Масляна асоціюється із смачними печеними млинцями та веселими гуляннями.
Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму. Масниця – це перехід від Зими до Весни. Цього року це свято розпочалося в понеділок 12 лютого, і тривало воно тиждень аж до 18 лютого (до неділі).Масляна – давньослов’янське свято проводів зими на честь весняного пробудження природи. Воно осяяне радісним чеканням близького тепла, весняного відновлення всього живого.

Святкувати Масляну широко і дружно стало в ліцеїстів доброю традицією.
16 лютого 2018 року ліцеїсти з розмахом відзначили Широку Масляну
Традиційно спалили опудало Масляної, покричали від душі з проханням про швидкий прихід весни, показали конкурсну програму з млинцями, на якій не тільки могли пригощатися улюбленими ласощами, але й здивувати всіх незвичайною подачею млинців. У кого в вигляді квітів або мережані, у інших – у святковому кошику з ікрою обо сиром. А найоригінальніша подача млинців була фольклорна – у традиційних українських костюмах з молодечим танком, коломийками, закликами. І все це так завзято і весело, що ще довго лунав святковий настрій у класах, де веселощі продовжилися святковим чаюванням! На перервах ряджені коробейники загадували загадки та ребуси,пригощали солодощами. Потім захід продовжено вже традиційним квестом на ігрових станціях: «Масляна поетична», «Влучний стрілець», «Богатирські ігри», «Лицарський турнір», «Кидання валянка», «Політ на мітлі». Закінчився захід традиційним обрядом спалювання опудала Масляної на вулиці.

А ви як святкуєте Масляну? Приходьте до нас на наші традиційні свята! З Масляною Вас!


Залишити коментар

© Лисичанський багатопрофільний ліцей, 2011-2018
 by tux