ТИЖДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ

З метою підвищення рівня правової культури ліцеїстів, виховання свідомих громадян України, які вміють ухвалювати відповідальні рішення та дотримуватися прав людини з 15 по 21 жовтня у Лисичанському багатопрофільному ліцеї пройшов тиждень правових знань «Декларація прав людини».

План проведення Всеукраїнського тижня правових знань «Декларація прав людини»

Заходи Цільова аудиторія Терміни Відповідальні
1. Методичний міст “Від громадянського суспільства — до правової держави”. Педагогічний

колектив

15.10.19 Заступник директора з НВР Марія Ліхідченко
2. Перегляд документального кіно про права людини в рамках клубу Docudays. 10 класи 15.10.19 Вчитель історії

Світлана Чубук

3. Літературний конкурс. Есе на тему: “Майбутнє прав людини”. 8, 10 класи Протягом тижня Вчителі філології
4. Виступ на ліцейському радіо “Сторінками  Декларації прав людини”. 8 – 11 класи 16.10.19 Представники ліцейської асоціації
5. Створення презентаційних месенджів  “Борці за права людини”. 9 – Г, 10 -Г класи Протягом тижня Вчитель правознавства

Тетяна Крижанівська

6. Тематична виставка “Знай і поважай свої права”. 8 — 11 класи 17.10.19 Бібліотекар Євгенія Рибіна
7. Міні — повідомлення “Шляхи захисту прав людини”, “Покоління прав людини”, “я маю право на…” 8 — 11 класи 17.10.19 Класні керівники
8. Мовою документів: «Булінг STOPS Тут” 8 – 11класи Протягом тижня Ліцейська редакція
9. Батьківський лекторій “Проблеми захисту прав людини в інформаційному суспільстві” Батьківство Згідно плану Класні керівники
10. Інтернет  – урок за ініціативи Луганського університету внутрішніх справ  імені Е.О. Дідоренка. 10 — Г, 11 — Г класи. Відповідно до графіку Заступник директора з НВР Марія Ліхідченко
11. Виготовлення буклету “У якому випадку громадянин має право звернутися  до Європейського суду з прав людини”. Представники ліцейської асоціації   Вчитель правознавства Тетяна Крижанівська

Відкриття Всеукраїнського тижня правових знань відбулося 15 жовтня 2019 року. Ліцеїсти були ознайомлені з програмою тижня, розподілом учасників та глядачів конкретних заходів.
ТИЖДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ
З метою підвищення рівня правосвідомості та поінформованості ліцеїстів в галузі прав людини на базі постійно діючого кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA вчителем історії Світланою Чубук був проведений перегляд документального кіно «Абетка».

ТИЖДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ
У вівторок, 16 жовтня серед ліцеїстів 8 – х та 10 – х класів відбувся літературний конкурс есе “Майбутнє прав людини” в рамках Конкурсу творів сталого розвитку 2016 – 2030 — Представництво ООН в Україні. Твір Павлюкової Альони, ліцеїстки 10 – Г класу став одним із сімнадцяти кращих творів з Донецької та Луганської областей. Вона була запрошена до Києва, де відвідала Представництво ООН в Україні, здійснила візит у редакцію Радіо Свобода та проекту Донбас, прийняла участь у святкуванні Дня ООН разом із партнерами і друзями Організації.
В середу, 17 жовтня активно працював прес центр ліцею, який висвітлив в медіа інформацію про перший міжнародно – правовий документ, що проголосив основні права і свободи людини. Учні 9 та 10 класів правового профілю працювали над створенням презентаційних месенджів “Борці за права людини”. Творчі проекти ознайомили ліцейську спільноту з Петром Григоренко, В’ячеславом Чорноволом, Семеном Глузманом, Святославом Літинським і Романом Матисом.
Класними керівниками 8-11 класів з метою поглиблення знань учнів та необхідністю усвідомлення, що лише та людина, яка знає свої права, зможе їх захистити були проведені міні – повідомлення за темами «Шляхи захисту прав людини», «Покоління прав людини», «Я маю право на…».

ТИЖДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬТИЖДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ

Важливим напрямом роботи є ознайомлення ліцеїстів з останніми документами українського законодавства щодо проблеми булінгу в Україні. Саме тому ліцеїсти 9 – Г класу підготували і розмістили в соціальних мережах інформацію «Булінг STOPS Тут”.

ТИЖДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬТИЖДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬТИЖДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ

Важливе місце в системі правової освіти ліцею відводиться роботі з батьками. Правове виховання батьків здійснюється у межах батьківського лекторію на батьківських зборах та на засіданнях батьківського всеобучу (за окремим планом).
Підсумки проведення Всеукраїнського тижня права були підведені 21 жовтня 2019 року.