snowman

В клубі «Європейський вибір» чергова чудова подія!

Екатерина Новини Переглядiв 941

16 жовтня відбулося засідання євроклубу. Для показу був обраний фільм «Абетка» режисера Мадлі Ляене. І мабуть недарма, адже цей короткометражний фільм докорінно змінює погляд молоді на освіту.

В основу фільму покладена історія дівчини Веле. Усе, чого вона прагне, – це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки.

Навіть те, що вона може самостійно написати власне ім’я, після довгих років громадянської війни в Ліберії означає крок до незалежності – подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього.

Після перегляду фільму члени клубу прийшли до висновку, що освіта – це дійсно їхнє ПРАВО, а не, як вважала більшість, «нудний обов’язок». Освіта – це привілей, це квиток в краще і щасливіше життя. Ось ще декілька висловлень учнів:
Настя, 14 років «Мене вразив зміст фільму. Кожна людина підсвідомо розуміє, що у світі є люди, що живуть гірше за неї, проте візуалізація цього факту викликала в мене неповторні емоції. За дванадцять хвилин фільму я зрозуміла, як гарно живу, та якою я маю бути щасливою. Я щиро вдячна тим, хто створював цей шедевр, та бажаю успіху у добрій справі, що допоможе людям зрозуміти своє життя та розбудить співчуття до тих, хто має гірший рівень життя»
Саша, 15 років «Я співчуваю дівчині Веле, яка не мала змоги нормально навчатися. А діти в сучасних розвинутих країнах жаліються на своє «жахливе» життя. Цей фільм надихає на переоцінку свого відношення до освіти взагалі»

Що ж, вважаємо, що засідання клубу видалося вдалим. З нетерпінням чекаємо на нові засідання в клубі.