snowman

Вшанування 100-ї річниці Українськоїреволюції 1917–1921 років

Елена Новини Переглядiв 596

На виконання Указу Президента України від 22 січня 2016 року №17 “Про заходи з відзначення 100-річчя від початку Української революції 1917–1921 років” 2017 рік проголошено роком Української революції.
З метою гідного вшанування традицій боротьби за соборність і незалежність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності 17 березня в Лисичанському багатопрофільному ліцеї було проведено належні заходи.

На уроках історії викладачами Крижанівською Т.Я. та Чубук С.В. було детально розглянуто питання які охоплюють у собі проблематику початку Української революції (1917 р. – квітень 1918 р.), боротьби за українську державність (квітень 1918 р. – 1921 р.) та згадано таких діячів революції 1917–1921 років як Сергій Єфремов, Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Володимир Винниченко, Євген Чикаленко, Дмитро Донцов.

Разом із цим була проведена єдина виховна година на якій класними керівниками було організовано показ таких документальних фільмівяк “Українськареволюція. Втрачена держава”(2007), “Київ. Епохапереворотів” (з циклу “Історіїміста”), “ГероїУкраїни. Крути. Перша Незалежність”(2014), “Обличчякупюри. Михайло Грушевський”(2008).

Сьогоднішня просвітницька робота несе за собою такі результати, як поглиблення
знань учнів про ключові події Української революції 1917–1921 років, політичних, громадських, військових, культурних діячів того періоду, українського державотворення та формування активної громадянської позиції учнів і почуття патріотизму, активізація пізнавального інтересу учнів до засадничих подій революції та боротьби за державність.

Також, найближчим часом, заплановано дебатний турнір між учнями, який цілком присвячений цієї події.