Європейський тиждень місцевої демократії

Європейський тиждень місцевої демократії проводиться з 2007 року. Захід приурочений до прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування (15 жовтня 1985 року). Європейський тиждень місцевої демократії є щорічною загальноєвропейською кампанією.
Тиждень передбачає одночасне проведення національних і місцевих заходів в усіх країнах-членах Ради Європи з метою активізації процесів розповсюдження інформації щодо принципів та досягнення місцевої і регіональної демократії у Європі, сприяння обізнаності громадян щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та їх залучення до прийняття управлінських рішень.

При вступі до Ради Європи Україна взяла на себе зобов’язання щодо реалізації основних європейських принципів місцевого і регіонального розвитку. Україною ратифіковано та здійснюється імплементація усіх міжнародно-правових договорів Ради Європи у сфері місцевої і регіональної демократії, головним з яких є Європейська хартія місцевого самоврядування.
Організатор заходу – Конгрес Ради Європи. Цього року тема заходу: «Жити разом у мультикультурних суспільствах: повага, діалог, взаємодія».
Ліцейський євроклуб «Європейський вибір» приєднався до загальноєвропейського заходу «Європейський тиждень місцевої демократії», який проходить з 15 по 21 жовтня. В рамках Тижня були проведені цікаві засідання клубу на теми:«Молодь України обирає європейський розвиток», «Демократичний підхід у вихованні українців та європейців», «Типові риси молодих європейців». Активні члени клубу взяли участь в конкурсі малюнків «Демократія очима дітей».
Також євроклуб мав за честь вітати гостей з Києва – учасників медіа-експедиції «Демократична освіта на лінії зіткнення». Вчитель французької мови Фаїна Миколаївна Бортник, славетний керівник клубу, яка заклала основи всієї організації діяльності євроклубу, десять років активно працювала над його розвитком й процвітанням, поділилася з гостями цікавими спогадами та багатим досвідом: «10 років насиченої цікавої праці, зустрічей, відкриттів, подорожей Європою, співпраця з Alliance Francaise, ClubLumiere, спілкування без меж! Багато відкритих заходів, в яких брали участь різні школи міста. Дякуємо всім!»
Оновлений склад клубу – новий набір ліцеїстів 2018-19 н.р. – під керівництвом нового керівника, вчителя англійської мови Олени Олександрівни Могильної, повідомив учасникам медіа-експедиції про свої плани і мрії щодо діяльності клубу. Президент євроклубу , учениця 8-Д класу Ксенія Косман , представила свою першу президентську промову англійською мовою. Наприкінці теплої зустрічі був показаний один із елементів гри: розгадування слова євроклуб.